«کالب آزوما نلسون» نویسنده اهل غنا، جایزه «دیلن توماس» را برای دومین رمانش با عنوان «دنیاهای کوچک» دریافت کرد. به گزارش الفبای زبان، «آزوما نلسون» ۳۰ ساله در مراسمی که در سوانسی، شهر زادگاه «دیلن توماس» برگزار شد، جایزه ۲۰ هزار پوندی را دریافت کرد. جایزه «دیلن توماس» که توسط دانشگاه «سوانسی» بنیان‌گذاری شده، از […]

«کالب آزوما نلسون» نویسنده اهل غنا، جایزه «دیلن توماس» را برای دومین رمانش با عنوان «دنیاهای کوچک» دریافت کرد.

به گزارش الفبای زبان، «آزوما نلسون» ۳۰ ساله در مراسمی که در سوانسی، شهر زادگاه «دیلن توماس» برگزار شد، جایزه ۲۰ هزار پوندی را دریافت کرد.

جایزه «دیلن توماس» که توسط دانشگاه «سوانسی» بنیان‌گذاری شده، از سال ۲۰۰۶ به عنوان یکی از گران‌ترین جوایز ادبی جهان شناخته می‌شود، این جایزه به آثار چاپ‌شده به زبان انگلیسی از نویسندگان نوقلم ۳۹ سال به پایین تعلق می‌گیرد و گونه‌های ادبی رمان، شعر و نمایشنامه را دربرمی‌گیرد.

داستان رمان «دنیاهای کوچک» بین جنوب شرقی لندن و غنا در طول سه تابستان اتفاق می‌افتد و شخصیتی به نام «استفن» را در مسیر عشق و زندگی خانوادگی دنبال می‌کند.«دنیاهای کوچک» همچنین در فهرست نهایی جایزه اورول برای داستان‌های سیاسی قرار گرفته است.

به گزارش گاردین، «آزوما نلسون» پیش از این در سال ۲۰۲۲ با اولین رمان خود «آب آزاد» نامزد جایزه ادبی «دیلن توماس» شده بود. این رمان همچنین برنده جایزه کتاب اول جوایز کاستا و جوایز کتاب بریتانیا شد و در فهرست نهایی جایزه نویسنده جوان سال ساندی تایمز و جایزه کتاب سال واتراستونز قرار گرفت.

سال گذشته جایزه‌ی «دیلن توماس» به رمان «در شهر دیوانه و خشمگین ما» اثر «گای گوناراتنه» نویسنده ۳۵ ساله انگلیسی-سریانکایی اعطا شد که روایتگر ناآرامی‌ها در سطح شهر لندن پس از کشته شدن یک سرباز انگلیسی می‌پردازد.